Нов Зеланд планира целосна забрана на пушењето: Сите родени по 2008 година доживотно нема да можат да купат цигари

Нов Зеланд планира целосно да го забрани пушењето. Според „Би-Би-Си“, Нов Зеланд ќе ја забрани продажбата на цигари и тутунски производи на своите помлади генерации во...

Трансфер пазар: Сити, Челзи, Монако и Рома најактивни ова лето

На „Висенте Калдерон“ во Мадрид и на „Вајт Харт Лејн“ во Лондон досега не пристигна ниту еден нов играч. Но, затоа е како врвулица на „Олимпико“ во Рим, на „Јуве арена“ во Торино, на „Луј Втори“ во Монте Карло и на „Етихад“ во Манчестер