Група по мерка за ЕП 2020: Полска најзвучен ривал на Македонија

Покрај Полјаците, поранешниот португалски репрезентативец Нуњо Гомеш го смести „црвено-жолтиот“ национален тим во групата Г заедно и со со Австрија, со Израел, со Словенија и со Летонија. Квалификациите ќе стартуваат во март во 2019 година и ќе траат до ноември

Раул Гонзалез по ракометниот срам во Кожани: Катастрофа во два правца

Грција ја совлада машката репрезентација на Македонија со 28:26 во второто коло од квалификациите за ЕП 2020. За капитенот Кире Лазаров ова е жешка шлаканица и предупредување до сите, особено што во јануари „црвено-жолтите“ ги чека настап на СП во Германија