На тапет: Верати и Матуиди на забава со Ријана во ноќта пред Барса

Угледниот спортски весник „Лекип“ објави вест во која тврди дека првотимците на ПСЖ си дозволиле опуштање на луда забава во ноќта меѓу понеделникот и вторникот и, според очевидци, останале до три часот наутро