Мицкоски до градоначалникот на Кочани, Папазов: Прво да појадуваш, па на работа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција пред седиштето на партијата се појави со новоизбраните градоначалници на општини на локалните избори. Неговото обраќање до јавноста...