Од селекторски на клупски ангажман: Милевски е нов тренер на Ашдод

Човекот кој го направи најголемиот успех со националниот тим У21 (пласман на ЕП 2017) го наследува Јоси Мизрахи во екипата во чиј дрес настапуваше од 2001 година до 2004 година. Израелскиот прволигаш е формиран во 1999 година, а сега го доби само вториот странски предводник во историјата по Англичанецот Џон Грегори

Милевски: Алиби нема, поразот е срамен, одговорноста е моја

Селекторот со самокритичност и извинување до целокупната јавност, навивачите и Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) по шокантниот пораз на младата репрезентација од Гибралтар во квалификациите за ЕП 2019