Пожари во Калифорнија: Најмалку девет жртви, десетици исчезнати

Малибу, пак, е во состојба на тревога поради силниот пожар што изби претходниот ден на 20-на километри северно од градот. Неколку познати личности кои живеат таму мораа да бидат евакуирани меѓу нив и Ким Кардашијан, Алис Милано и мексиканскиот режисер Гилермо дел Торо.