Премиерлига: Манчестер Ј. се извлече во 93 минута, опстанок за Лестер

„Црвените ѓаволи“ ремизираа (1:1) на „Олд трафорд“ против Евертон. Бод за нив сочува Златан Ибрахимовиќ од пенал во судиското екстра време. Челзи вечерва (21 ч.) го дочекува Манчестер сити во дербито на 31 коло