Англиски Лига Куп: Третолигашот Бартон во полуфинале, Сити на пенали ги исфрли Лестер

Англискиот третолигаш Бартон Албион вечерва на стадионот „Риверсајд“ испиша клупска историја. Во четврт-финалето на Лига купот го совлада Мидлсборо, член на Чемпионшип дивизијата, со 1:0. Стрелец...