Челзи го покори „Вембли“: Маркос Алонсо го проби Тотенхем (Видео)

Лондонските „сини“ славеа со 2:1 со головите на шпанскиот интернационалец од кои првиот дојде од слободен удар што го изведе „а ла“ Дејвид Бекам во 24 минута, вториот го постигна по асистенција на Педро во 88. Единствениот за „спарси“ беше автогол на Миши Бачуаи по три минути од влегувањето во игра на местото на Алваро Мората