Don’t cry for us Argentina: „Гаучосите“ во осминафинале на СП (Видео)

Победничкиот гол против Нигерија за мундијалски опстанок на двократниот светски шампион беше дело на Маркус Рохо во 86. минута, откако Меси обезбеди водство за јужноамериканската селекција во 14 минута што го поништи Мозес од пенал во 51. минута. Со 2:1 и Хрватска го совлада Исланд. „Коцкестите“ во топ 16 фазата ќе играат против Данска, нареден ривал, пак, за Аргентинеците е Франција