(Видео) Скандал: Британски министер во прегратки и страсни бакнежи со советничката, среде корона

Британскиот министер за здравство, Мет Хенкок, поднесе оставка откако се најде во скандалозна ситуација поради кршење на мерките за одржување на физичко растојание, откако Сан објави фотографии...