Двајцата мигранти кои беа најдени покрај пругата кај Табановце биле удрени од воз

Двајцата мигранти, чии што тела беа пронајдени вчера покрај железничката пруга кај кумановското село Табановце биле прегазени од воз, соопшти денеска СВР Куманово. Идентитетот на едното...

Мигрантите ги нарекол убијци, крадци, силувачи: Француски претседателски кандидат казнет со 10.000 евра

Францускиот претседателски кандидат на екстремната десница, Ерик Земур денеска е казнет со 10.000 евра поради поттикнување на расна омраза, бидејќи младите мигранти ги нарекол убијци, крадци...

Филмско апсење кај Гевгелија: Криумчар на мигранти се обидел да ѝ избега на полицијата, го напуштил и возилото, но бил фатен

Претходно, во 19.20 часот на автопатот на место викано „Нова петла“ во близина на Гевгелија, тој не застанал на даден знак од полициски службеници, а откако...