ФА Куп: Третолигашот Вимблдон му пресуди на Вест Хем, Милвол го исфрли Евертон

Фенерџијата во англиската Лига 1 го елиминира составот на Мануел Пелегрини по триумфот со 4:2, членот, пак, Чемпионшип дивизијата ги порази популарните „карамели“ со 3:2 во меч на кој му претходеше дивеење на домашните навивачи кои притоа се судрија и со полицијата