Бектеши најави „замрзнување“ на цените на лебот, млекото, брашното, шеќерот и зејтинот

Најверојатно ќе донесеме одлука за замрзнување на цените на основните прехранбени производи, најавува министерот за економија Крешник Бектеши. Подготвен е предлог што утре или во вторник...

Австрискиот министер за здравство со препорака: Работете од дома каде што е можно

Австрискиот министер за здравство, Волфганг Микштајн препорача повторно враќање на работа од дома поради зголемениот број на заразени со коронавирусот во земјата. Микштајн за дневниот весник...

Духовито предупредување за климатските промени: Министер на Тувалу одржа говор во море до колена и со завратени ногавици

Министерот за надворешни работи на Тувалу, Симоне Кофе, во видео обраќање што ќе биде прикажано на Самитот за климатски промени на Обединетите Нации (ОН) во Глазгов,...