Ракомет, ЛШ: „Морача“ конечно падна, ЖРК Вардар го доби Будуќност

„Црвено-црните“ славеа над црногорскиот првак со 31:28 за прва радост во Подгорица на стартот од главната групна фаза во ЛШ. Неагу најефикасна на мечот со 10 гола, Пенезиќ постигна 8, Лекиќ 7. Во сабота во Скопје гостува Мец