Ракометна ЛШ: Металург немаше сили за трка со Мотор

Украинскиот состав со триумфот со 30:22 ја оправда фаворитската улога во ВИП арената „Борис Трајковски“ оставајќи го македонскиот вицепрвак без трошка надеж за победничко збогување со своите навивачи на европската сцена