Џафери во „Монструм“: Бевме загрижени да не дојде до меѓуетнички тензии во Скопје

Поранешниот вицепремиер задолжен за спроведување на Рамковниот договор, Муса Џафери на денешното судско рочиште предметот „Монструм“, во врска со петкратното убиство кај Смилковското Езеро, рече дека...