МВР со детали за смртта на ракометарот Денис Тот: Од ударите тој паднал со глава наназад на асфалтот и изгубил свест

Во врска со случајот за починатиот Д.Т. (28) по обезбедените снимки и дополнителни мерки и активности од страна на СВР Скопје утврдени се следните факти: На...

Брзото возење се уште омилен спорт во Македонија-вчера казнети 434 возачи

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека вчера спровеле засилена контрола на територијата на Република Северна Македонија за брзината на возење. Притоа биле санкционирани 434 возачи....