Во 25 ќелии во КПУ Идризово пронајдени 37 ножеви, 50 мобилни, дрога и други забранети предмети

Полициски службеници од Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Оддел за криминалистичка полиција и Оддел за специјални полициски операции – Единица за брзо распоредување...

Приведен македонски државјанин во Германија баран со меѓународна потерница

Во Сојузна Република Германија е приведен В.К.(31), македонски државјанин баран со потерница, а осуден на пет години затвор за сторено кривично дело „разбојништво“, информира Министерството за...

Полицијата разби група која фалсификувала документи и препродавала луксузни коли

Основното јавно обвинителство Скопје покрена истражна постапка против три лица за злоупотреба на службена положба и за фалсификување исправа, како и за поттикнување на првоосомничениот да изврши...

Приведени три лица кои палеле возила

Полициски службеници од ОВР Кичево во координација и содејство со полициски службеници од Сектор за општ и насилен криминал – Оддел за криминалистичка полиција при МВР...