Спасовски: Не можам да поддржам опција бизнис владеењето да го преклопи демократското владеење

Владата е со полн легитимитет и пред пратениците стојат сите деловнички можности. Нормално дека очекувам дебата и таквата дебата е добредојдена, вели министерот за внатрешни работи...

Тешка сообраќајка во Ченто: Автобус на ЈСП се судри со голф, една лице загина, пет патници се повредени

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи (МВР), едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во скопско Ченто. Денеска...

МВР: Дезинформација е дека Назарбаев избегал со авоин кој во Бишек слетал од Северна Македонија

МВР демантира дека поранешниот претседател на Казахстан, Нурсултан Назарбаев избегал со авион што во Киргистан слетал од Северна Македонија. Дезинформација е дека поранешниот претседател на Казахстан,...

МВР „тресеше“ три казина во Дојран: Одземена службена медицинска документација за извршени ковид тестови

Поради наводи за сторено кривично дело – фалсификување на ковид сертификати во казино во Дојран, полицијата од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица – ОВР...

Возеле камиони со фалсификувани лиценци

Полициски службеници од станицата за граничен премин и граничен надзор Ново Село денеска извршиле контрола во две товарни возила, со тетовски регистарски ознаки, сопственост на правно...

Социјални мрежи: Нова „Јавна соба“ на „Телеграм“ на која се споделуваат видеа и фотографии од девојки

Група „Јавна соба“ е присутна на социјалната мрежа „Телеграм“ и истата е регистрирана од полицијата која сите докази ги проследила со Обвинителството. Како и со претходните...