Фото: Репортер.мк

ОЈО се уште не зело искази од Насер Селмани и Бејтула Асани

Основното јавно обвинителство, одговарајќи на новинарско прашање на НОВА, информира дека надлежен јавен обвинител го повикал на разговор братот на функционерот на ДУИ, Бекир Асани, Бејтула,...

Божиновски една недела штрајкува со глад, адвокатите известени денес

Новинарот Зоран Божиновски, изминатава недела штрајкувал со глад во истражниот затвор во Шуто Оризари, меѓутоа ниту неговиот адвокат, ниту Наародниот правобранител не знаеле до денеска, бидејќи...