Ракометарот Наумче Мојсоски на митинг на СДСМ: Пендаровски ќе остави срце на терен

Меѓу говорниците на големиот граѓански митинг на кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата се обрати и Наумче Мојсоски. Поранешниот македонски ракометен репрезентативец пред присутните изрази...