Сондерс: Сиднеј и Австралија следните денови ќе се соочат со најлошото време

Австралиските синоптичари предупредуваат дека бурата, која се приближува кон источниот брег на Зелениот континент, може да се претвори во ретка „метеоролошка бомба“, објави NCA NewsWire. Според...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Утре времето ќе биде топло со мала до умерена облачност. Во земјава попладнево имаше развој на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи во планинските...