Паднати дрвја и бандери, откорнати покриви на згради и куќи остави невремето во Делчево

По синоќешното невреме кое ја зафати територијата на град Делчево, се одржа координативен состанок на Кризниот штаб на кој присуствуваа претставници на локалната самоуправа, Јавното комунално...

(Видео) Силно невреме во Подгорица, врнежи со грмежи и ветер направија голем сообраќаен метеж

Силно невреме проследено со град во попладневните часови го зафати црногорскиот главен град Подгорица. Град паѓаше десеттина минути, а врнежите проследени со грмежи и силен ветер...

Силно невреме повторно во Тетово

Тетово и денеска околу пладне го погоди силно невреме со интензивни врнежи од дожд и град што траеја околу половина час. Ова е второ силно невреме...

ВИДЕО Невреме со град во Охрид

Силно невреме попладнево зафати делови од Македонија, а наместа имаше и обилни врнежи од град. И Охрид, според снимките објавени на социјалните мрежи, го погодиле и...