Кој да каже „да“? ВМРО-ДПМНЕ ја враќа топката кај Владата, но го бара Протоколот со Бугарија

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денес не отстапи од барањето францускиот предлог-пакет кој Владата го достави во петокот до Собранието, да биде вратен назад на „Илинденска“ затоа што...

Етички кодекс во Собранието не постои, одговорност ќе има на 18 јуни, реагира Никола Мицевски

Од денес, етичкиот кодекс не постои. Денес СДСМ го оправда однесувањето на Џафери и односот кон администрацијата кој што го слушна целата македонска јавност, обвини Никола...

Мицевски му порача на Џафери да не ја крие интерпелацијата во фиока, а на СДСМ да гласа

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“, денеска, ја поднесoa Интерпелацијата за работата на претседателот на Собранието, Талат Џафери. – Оваа интерпелација е резултат...

Законите со европско знаменце се дел од од Стратегијата за реформи во судството, реагираат од Министерството за правда по обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ

Министерството за правда како целосно невистинити ги отфрла обвинувањата на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, кој и покрај тоа што го знае процедури,...