Османи: Бројот на новозаразени со ковид-19 денеска е уште позагрижувачки

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи на неговиот фејсбук профил објави дека денеска бројот на новодијагностицирани со ковид-19 е уште позагрижувачки и апелира да се почитуваат превентивните...