Бајден и Камала Харис пакуваа оброци за бездомници во Вашингтон за утрешниот Ден на благодарноста

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил пакуваа оброци за училиштата и засолништата за бездомници во Вашингтон во Централната кујна на ДЦ пред овонеделниот празник...