СДСМ го осуди палењето на автомобилот на пратеникот Ристески, бара МВР да го расчисти случајот

Владејачката СДСМ го осуди палењето на автомобилот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески и го повика МВР да го расчистат случајот. МВР и сите надлежни институции...

Грчкиот пилот што ја задави сопругата осуден на 27 години, испратен е во еден од најлошите затвори во Европа

Семејството на убиената Британка вчера ја поздрави 27-годишната затворска казна изречена на нејзиниот „омразен“ сопруг убиец. Таткото на госпоѓица Крауч, Дејвид, предвиде дека 34-годишниот грчки пилот...

Папата за нападот врз ирачкиот премиер: Осуда за подмолниот терористички чин

Папата Франциск денеска го осуди нападот со беспилотно летало врз резиденцијата на ирачкиот премиер Мустафа ал Кадими како „подмолен терористички чин“. Ал Кадими не беше повреден кога во...

АВМУ ги осуди навредите и вулгарностите кон новинарите на протестот против новите мерки за ковид-19

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) денеска испрати реакција во врска со неделниот протест поттикнат од новите мерки против коронавирусот . АВМУ ги осуди...