Ковачевски се заблагодари за посветеноста на Вучиќ и Рама: „Вратите на Отворен Балкан остануваат отворени“

Среќен сум што самитот на „ОтворенБалкан“, резултираше со потпишани договори, кои се со конкретни позитивни придобивки за граѓаните од регионот, напиша премиерот на Македонија Димитар Ковачевски...

(Во Живо) Церемонија на потпишување на документи и прес конференција на лидерите на „Отворен Балкан“

Активностите поврзани со самитот на „Отворен Балкан“  кој се одржува во Охрид, привршуваат. Како што е најавено следува церемонија на потпишување на заеднички документи и тоа:...

Николовски од самитот „Отворен Балкан“: Денешните здравствени и економски кризи се уште една потврда за продобивките од иницијативата

Во рамки на дводневниот самит на „Отворен Балкан“ кој се одржа во Охрид, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, беше домаќин на министрите за...