Преживеаните од несреќата во стабилна состојба во болницата „Пирогов“, едно лице денеска ќе биде оперирано

Сите пациенти кои се повредени во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ се наоѓаат во стабилна општа состојба и нема опасност по нивните животи, соопшти денеска од...

Филипче: Со вакцинацијата има 14.500 помалку заразени со ковид-19 во последните три и пол месеци

Вакцините функционираат заедно со вашиот имунолошки систем, така што ќе бидете подготвени да се борите против вирусот, доколку сте изложени на него, вели Филипче Ефикасноста на...