Зеленски се огласи по евровизиската победа: Нашата храброст го импресионира светот

Претседателот на Украина, Володомир Зеленски се огласи на социјалните мрежи веднаш откако неговата земја беше прогласена за победник на Евровизија 2022. -Нашата храброст го импресионира светот,...

Големата победа над Италија им донесе дипломатски пасоши на Трајковски, Барди и Милевски

Фудбалерите Александар Трајковски и Енис Барди, како и селекторот Благоја Милевски ќе добијат дипломатски пасоши, информира министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој додаде дека поводот...