Филипче со поддршка на кампањата против рак на дојка: Нема пациент без најквалитетна терапија и можност за скрининг

Здружението „Борка-за секој нов ден“ денеска организираше настан „Race for the Cure – Напред розово“, во рамки на 13-тата кампања за борба против рак на дојка. На настанот присуствуваше...

Блинкен до 12 земји меѓу кои и Северна Македонија : Многу сме благодарни за поддршката за прифаќање Авганистанци

Американскиот Стејт департмент, издаде соопштение доцна синоќа во кое на Република Северна Македонија и на уште 11 земји им беше упатена благодарност за прифаќање Авганистанци, во...

Предраг Васиљевиќ – Пеџа: Новите мерки се очекувани и реални, така е во цел свет, но како угостители ни треба помош од инспекторите и полицијата

Прашање на време беше кога ќе се воведат мерки и кај нас, бидејќи така функционира цел свет, скоро сите земји во Европа каде сертификат за вакцинација...

Гардијан: Путин им наредил на руските служби во 2016 година да овозможат победа на Трамп

Документи од Кремљ, до кои дошле новинарите од британскиот весник „Гардијан“, откриваат дека рускиот претседател Владимир Путин лично наредил тајни специјални служби за поддршка на Доналд...