ВМРО-ДПМНЕ и денес со прес – конференција за наводниот криминал, УЈП и Русковска велат дека се води предистрага

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска одржа прес-конференција, на која портпаролот Димче Арсовски ги повика, како што рече, МВР и Јавното обвинителство, да не молчат туку да излезат...