Останува на ставот за неполитизирање на пожарот во Тетово: Заев не ги прифати оставките од Филипче и Хасани

Премиерот Зоран Заев не ги прифати понудените оставки од морални причини на министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани, во врска со пожарот...

Заев за пожарот во Тетово: Немаме проблеми со анкетна дебата во Собрание, ама прво истражните органи да си завршат работа

Истражните органи прво да ја завршат работата, а немаме проблем во Парламентот да бидат повикани сите претставници на дебата за да се добијат одговори што народот...

Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да не се злоупотребува за...

Села: Стоиме зад секаква комисија која ќе работи за расветлување на трагедијата во тетовската модуларна болница

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села прашан за став околу барањето за анкетна комисија за трагедијата во тетовската модуларна болница, истакна дека стојат зад секаква...