Тодоров: Никој не врши притисок врз историската комисија, ниту пак таа врши некакво предавство

Петар Тодоров, член на македонскот дел на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Северна Македонија и Бугарија, тврди дека никој во земјава...

Митрополитот Амфилохије за Вучиќ:Неговата политика води кон предавство

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека до недела кога е „Православна Нова година“, нема да ги коментира изјавите на митрополитот на црногорско приморската епархија на СПЦ Амфилохије,...