Големо засилување под обрачите: Самарџиски во МЗТ Скопје до јуни

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентативец ќе биде големо засилување на екипата под обрачите во обид во борбата за шампионската титула во домашното првенство, но и во мисијата за враќање во елитната АБА конкуренција