Летен фудалски пазар: Гризман се врати во Атлетико Мадрид, Де Јонг во Барса, Саул во Челзи

Бројни трансфери меѓу најсилните европски фудбалски клубови донесе самата завршница на летниот преоден рок. Најсилно одѕвони враќањето на францускиот репрезентативен напаѓач, Антоан Гризман во мадридски Атлетико. Французинот...

Англичаните летово потрошија 1,4 милијарди фунти на трансфери

Втори по „галантност“ за засилувања се екипите од Серија А со 735 милиони фунти, трета е француската Лига 1 со 590 милиони фунти, бундеслигашите потрошија 550 милиони фунти, последна од најсилните пет шампионати во Европа е шпанска Примера со 500 милиони фунти

Трансфер пазар: Сити, Челзи, Монако и Рома најактивни ова лето

На „Висенте Калдерон“ во Мадрид и на „Вајт Харт Лејн“ во Лондон досега не пристигна ниту еден нов играч. Но, затоа е како врвулица на „Олимпико“ во Рим, на „Јуве арена“ во Торино, на „Луј Втори“ во Монте Карло и на „Етихад“ во Манчестер

Преоден рок со втора „бомба“: Абдурахими во Шкендија на 18 месеци

Офанзивниот играч за врска пристигна во Тетово од белгиски Локерен по двете позајмици во минатата година во Астана во Казахстан и во Серезо Осака во Јапонија. Викендот на Работнички му пристапи и Ванче Шиков на шест месеци