Американскиот одбранбен систем пресретна неколку ракети испукани кон аеродромот во Кабул

Неколку ракети беа испукани рано утрово кон меѓународниот аеродром во Кабул, но беа пресретнати од американски противракетен систем, изјави неименуван американски претставник за западни медиуми. Според...