Млади скопјани со електрошок украле чанта, со платежната картичка во неа „пазареле“ на бензинска

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Карпош и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода М.С.(18) и еден...

СДСМ: Пратеникот Јаулески не живее во станот каде се вршел претрес од Финансиска полиција, лагата на ВМРО-ДПМНЕ значи заштита на криминaл

Во меѓувреме во медиумите се појавија документи кои покажуваат на која адреса живее Јован Јаулески, односно стан кој го плаќа Собранието, за којшто граѓаните плаќаат 330...

OJO отвори постапка за Јанева за претресот кај Панчевски

Јавното oбвинителство отвори предистражни постапки по трите кривични пријави што поранешниот претседател на Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски, ги поднесе против специјалната обвинителка Kатица Jанева....

СЈО врши претрес во домовите на Канческа-Милевска и Божиновски

Специјалното јавно обвинителство утрово изврши претреси во домовите на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, објавуваат медиумите. НОВА...