Турција се провлече во Скопје: Македонска доминација без реализација

„Црвено-жолтите“ ремизираа без голови во контролата пред Шпанија во сабота во Скопје. Беа подобар ривал од турската селеција која е 25 светска репрезентација, имаа два поништени гола на Мојсов и на Алиоски, уште неколку добри закани и зицер во 88 минута што Тричковски не успеа да го претвори во гол за победа