Ангеловски: Нема потреба од менување на тимот што добро функционира

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија повика 21 играч за претстојниот пријателски меч со Норвешка во Скопје на 11 ноември. Меѓу нив и Стефан Ристовски кој одигра одлични 90 минути за Спортинг Лисабон против Јувентус во Лигата на шампиони и вардарците Висар Муслиу и Дарко Велковски кои се враќаат во тренажен процес по здобиените повреди

Македонија на тест во Скопје: Турција како загревање за Шпанија

Вечерашниот пријателски фудбалски меч на „Телеком арена“ е одлична прилика за репрезентацијата со добра игра и резултат да се најави претстојното гостуање на „црвената фурија“ во сабота во Скопје во квалификациите за СП 2018 во Русија