„Триколорите“, конечно, пробија малер: Жиру за прв хет-трик во 21 век

Тоа му појде од нога на напаѓачот на Арсенал во убедливата победа на Франција против Парагвај со 5:0 во пријателски натпревар одигран во Рен. Уго Лори, пак, го забележа 88 настап за репрезентацијата и го надмина досегашниот рекордер меѓу стативите, Фабијан Бартез