Протест на пожарникари во Њујорк против задолжителната вакцинација: Дали нè прашавте дали сме вакцинирани кога нè викате на помош?

Илјадници работници во Њујорк, претежно пожарникари, протестираа на Бруклинскиот мост против задолжителната вакцинација што ја најавија градските власти минатата недела. Дали нè прашувате дали сте вакцинирани...

АНТИВЛАДИН ПРОТЕСТ ВО ЉУБЉАНА: Полицијата употреби солзавец и водени топови врз демонстрантите

Словенечката полиција денеска употреби солзавец и водени топови против демонстрантите на антивладиниот протест во Љубљана, во пресрет на самитот на лидерите на ЕУ. Стотици демонстранти денеска...

Со истрели во воздух: Талибанците прекинаа протест на шест Авганистанки кои бараа право на образование

Талибанците со истрели во воздух го прекинаа денешниот протест на шест млади Авганистанки кои бараа да им се почитува правото на образование. Утрово пред авганистанското Министерство...

(Видео): Тензично во Цетиње, солзавец, шок бомби, свештенството од СПЦ вратено кон Подгорица

Тензично е во Цетиње утрово каде полицијата фрли солзавец врз граѓани на повеќе локации кои протестираат против најавеното устоличување на митрополитот Јоаникиј во манастирот Цетиње. Од...