Враќа за довербата уште во дебито: Првенец на Алиоски за Лидс (Видео)

„Пауните“ од „Иланд роуд“ загубија од Еибар со 2:4 за време на подготовките во Австрија, а македонскиот репрезентативец погоди во 74 минута од мечот во кој во игра влезе на почетокот на второто полувреме