АС: ПСЖ нема да го пушти Мбапе во Реал до летото 2022 година, а потоа на негово место ќе го донесе Роналдо

Килијан Мбапе и покрај желбата да си замине од Париз, останува во ПСЖ и следната сезона. Според „АС“, претседател на парижаните, Насер Ал-Келаифи знае дека напаѓачот...

Донарума официјално нов голман на ПСЖ

Најдобриот играч на неодамна завршеното Европско фудбалско првенство, 22-годишниот италијански голман Џанлуиџи Донарума и официјално е нов член на францускиот прволигаш ПСЖ, објави вечерва парискиот клуб....

ПСЖ би го побарал Погба

Францускиот гигант ПСЖ ги разгледува опциите за засилување на својот тим со играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, објави ЕСПН. За време на тековниот...