Шок и неизвесност по синоќешното двојно убиство во Старата скопска чаршија, МВР изврши распит на повеќе лица

Утрово МВР издаде соопштение во врска со синоќешното двојно убиство во Старата скопска чаршија. Во соопштението освен вообичаените датум и локација се прецизира дека убиствата се...

МВР официјално потврди дека е приведено лицето кое пукаше со пиштол спроти споменикот Скендербег

“Вечерва во 20.10 часот пред банка спроти споменот Скендербег, полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода Е.Ј.(40) од Скопје, кој претходно испукал со пиштол...

Запрен со пукање во гумите: Кривична за ресенчанецот кој се обиде да прегази полицаец и комунален инспектор во Прилеп

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство поднела кривична пријава против 53-годишниот ресенчанец со иницијали Н.К. поради основано сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста по...