Серија А: Рома го покори „Џузепе Меаца“ и остана да демне на Јуве

Два ефектни гола на Раџа Најнголан и еден на Пероти од белата точка во победата на „волчицата“ против Интер со 3:1 во дербито на 26 коло. Единствениот за „нероазурите“ беше дело на Икарди. Римјаните останаа на минус седум од „бјанконерите“ на чело на табелата