Њукасл се враќа во Премиерлига: Бенитез со буџет од 70 милиони фунти

„Црно-белите“ од „Сент Џејмс парк“ експресно се враќаат во англиската фудбалска елита по само една сезона мината во Чемпионшип. Шпанскиот менаџер задоволен од фонд за трансфери што ќе го има на располагање