Њујорк Тајмс јавува за десетици загинати маринци во ракетен напад врз 36-та поморска бригада во Миколаев

Ракетниот напад во петокот беше меѓу најсмртоносните врз украинските сили од почетокот на руската инвазија, при што загинаа десетици маринци, информира Њујорк Тајмс. Ракетниот напад кој...