Манасков: Против Холандија ќе бидеме подобри

Левото крило на македонската ракометна репрезентација и еден од најискусните во националниот тим Дејан Манасков оцени дека вчерашниот стартен пораз од Норвешка нема негативно да се одрази врз амбициите за пласман во...

Ковид тест пред мечот со Словенија: Нема нови позитивни меѓу македонските ракометари во Дебрецин

Задолжителното тестирање на ковид-19 на 24 часа пред воведниот натпревар на Европското првенство не донесе нови позитивни случаи на коронавирусот во македонската ракометна репрезентација и селекторот...

Лазаров пред премиерниот меч на ракометното ЕП: Без бело знаме против Словенија

Македонската машка ракометна репрезентација попладнево го одржа првиот тренинг по пристигнувањето во Дебрецин каде утре ги очекува премиерниот настап на Европското првенство против Словенија. Капитенот и...

Близнаците Њокас нови ракометари на шампионот Вардар 1961

Француските интернационални и поранешни репрезентативци, близнаците Кевин и Оливие Њокас, се нови ракометари на Вардар 1961, соопшти вечерва македонскиот ракометен шампион. Во клупското соопштение се прецизира...