Курти по разговорите со Вучиќ во Охрид: Србија бега од потпишување на договорот

Косовскиот премиер Албин Курти по средбата во Охрид со српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија бега од потпишување на договорот. „Постигнавме јавен договор за анекс...

Вучиќ по средбата со Курти: Не е ден „Д“, не потпишавме ништо, но имам трошка задоволство

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по 12 часовната средба со косовскиот премиер Албин Курти, во изјава за медиумите рече дека е задоволен од дијалогот. Тој изјави...