Украински војници, Фото: thedefensepost.com

Киев: Еден американски и 64 украински војници ослободени во размена на заробеници меѓу Украина и Русија

Еден американски и 64 украински војници денеска се ослободени при размена на заробеници меѓу Украина и Русија, соопшти кабинетот на украинскиот претседател. „64 војници на украинските...